2 Ocak 2011

Deve!!

Ticaret yaparak zengin, sonunda yaşlanıp, ölüm döşeğine düşen bir adam; bir türlü can veremez. Çocukları babalarıyla ilgili herkesi çağırır ve haklarını helal etmelerini ister. Gelenlerin hepsi haklarını helal eder. Fakat adamcağız yine perişan, çırpınır bir türlü de ölemez.
Hikâye bu ya sonunda adamın hayvanlarını bile getirirler, sorarlar; onlar da haklarını helal ettiklerini bildirir. Ancak yaşlı adam yine ölemez. En sonunda yaşlı bir devesi akıllara gelir. O deveyi de getirirler. Deveye sorarlar:
—Hakkını helal ettin mi?
—Etmedim!
—Yaaa!!! Neden etmedin?
—Bu adam bize çok yük vurdu; affettim. Aç bıraktı, affettim. Kırbaçla canımızı yaktı affettim. Ama biz elli devenin başına bir eşeği getirdi ya; işte bu yüzden bir türlü affedemiyorum bu adamı!!


5 yorum:

hasret senfonileri dedi ki...

hah.hah.haaa...
helâl olsun hocam!..
kim yazmışsa tabii!! :)

nihansu dedi ki...

İşte; kıssadan hisse, tabi anlayana!!!

Fıkra Sevenlere dedi ki...

arif'e-tarif, ilişkisini bildiğine kuşkum olmayan hocama ve kategori konusunda beni yanlıştan doğruya yönlendiren nihan hanıma!! bende de buradan teşekkürler!!

hasret senfonileri dedi ki...

yapma hocam.. iktisat okusan anlarım! iki kişe bir cevap! ?
bundan sonra 10 kişi birleşip tek yorum yapmazsam !! :)

Fıkra Sevenlere dedi ki...

:))))) Bilirim, yaparsınız!!!

Add to Google Reader or Homepage  Subscribe in a reader Powered by FeedBurner EkleBunu Sosyal paylaşım Butonu Subscribe with Bloglines Blog Directory Crude Humor Blogs - BlogCatalog Blog Directory Subscribe in NewsGator Online Add to The Free Dictionary

EL SANAT OUR BEAUTIFUL HOUSE&GARDEN

Information

Fıkra Sevenlere.. - Blogged Blog Directory - OnToplist.com

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails