7 Mart 2010

Amerikalı..

Amerikalıların da çok sevdikleri söylenen bir fıkra:
İyilik melekleri ABD’yi yarattıklarında; ilk doğan Amerikalının beşiğine, ondan sonra doğacakları da sarmalayacak biçimde, dünyanın en güzel 3 nimetini koymaya kalkmışlar.
Her doğan Amerikalı dürüst, akıllı ve zengin olarak yaşayacakmış.Ne var ki, iyilik melekleri durumdan haberdar etmemişler İblis’i. İblis de, kendisinin önemsenmemiş olmasına çok kızmış:
— O meleklerin Amerikalılara sundukları o 3 armağanın gerçekleşmesini, engelleyecek bir gücümün olduğunu unutmamaları gerekirdi, diye bağırmış. İşte ben de o 3 nimetin, hiçbir Amerikalı da toplanamayacağını ilan ediyorum; sadece 2 tanesiyle yetinecekler.!!
Dürüst ve akıllı olanlar, zengin olamayacaklar.
Akıllı ve zengin olanlar, dürüst olamayacaklar.
Dürüst ve zengin olanlar da akıllı olamayacaklar.
Ve sonsuza dek, böyle sürecek bu.

Kardeşinle Evliyim…

Pazar günü kiliseye yığılan kasaba halkı tam dualara başlayacakken mihrapta birden şeytan görünür... Cemaat dehşet içinde kapıya hücum eder.. Beş dakikada, arka sıralardan birinde oturan yaşlı bir adam hariç herkes kiliseyi terk eder. Şeytan kafasını kaldırır ve yaşlı adamı görür.. Onun niye kaçmadığını merak eder.
— Sen benim kim olduğumu biliyor musun?
— Evet efendim, biliyorum.
— Herkes kaçtı. Sen neden hâlâ buradasın o zaman? Benden korkmuyor musun?
— Hayır efendim. Ben, 48 yıldır kız kardeşinizle evliyim.


Hiç yorum yok:

Add to Google Reader or Homepage  Subscribe in a reader Powered by FeedBurner EkleBunu Sosyal paylaşım Butonu Subscribe with Bloglines Blog Directory Crude Humor Blogs - BlogCatalog Blog Directory Subscribe in NewsGator Online Add to The Free Dictionary

EL SANAT OUR BEAUTIFUL HOUSE&GARDEN

Information

Fıkra Sevenlere.. - Blogged Blog Directory - OnToplist.com

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails