30 Ocak 2010

İçi çere mi?

Beşiktaş'ta çok sıkışan, hızla Beşiktaş camisinin tuvaletine giren, büyük bir rahatlama ile dışarıya çıkınca 1 ytl tuvalet ücreti yerine 2 ytl veren müşterisine, görevli oturduğu yerinden kafasını uzatan Temel:
—İçi çere mi yaptun?
Yaver..
Temel, içecek makinelerinin birinin karşısına geçmiş, para atar bir içecek alır, arkasından bir tane daha para atar ve içeceği alır... arkasından bir tane daha… derken yanındaki, olanları izlemekte olan adam dayanamaz:
— Afedersiniz ama siz ne yapıyorsunuz?
Kafasını dahi kaldırmayan Temel hemen karşılık verir:
— Karışma uşağım, hiç bozma... şansum yaver cideyur!!
Yarış:

Temel, 120 turluk otomobil pist yarışına girmiş ve 75 kez durmuş... Skorboard’da:
Dördü lastik değiştirmek, üçü yakıt almak, 68 kez de yolu sormak için
Boksör

Bir gün Temel Mike Tayson ile ünvan maçına çıkar.Daha ilk yumrukta Temel nakavt olunca. Hakem bir, iki, üç dört.. sayarken, menejeri Temel'in kulağına;
— Sakın dokuzdan önce kalkma...
Temel hafiften gözlerini aralayarak menajerine;
— Saat kaç?

Kari..

Temel için kız istemeye giderler. Temel'in babası kızı istedikten sonra kızın babası sorar:
—Oglunizun cigarasu, ickisu, kumari var midur?
Temel'in babası kafasını sallamış:
— Hepsi var, hepsi var, bir tek kari eksuk da!!..

3 yorum:

sihirliyazilar dedi ki...

Kültürümüzde Karadeniz fıkralarının ayrı bir yeri var, öyle değil mi Ahmet Bey? Karadenizliler'in aslında çok zeki insanlar oldukları söylenir. Emsalsiz zekaları, fıkralarda ti'ye alınırmış. Benim de rahmetli dedem Rize doğumluymuş. Gerçi çocukken İst.'a taşınmışlar ama. Ayrıca Samsun'da bol bol Karadeniz fıkrası dinleyerek büyüdüm:) Selamlar.

hasretsenfonileri, dedi ki...

eskiden laz fıkralarına daha çok gülerdim.. şimdi etraf temel dolduğundan mıdır bilemem o kadar gülemiyorum.. ağlanacak halimiz aklıma geldiğinden midir bilemem!
Ama yine de ne zaman ruhum sıkılsa, sayfandayım sevgili ahmetde..

bilge dedi ki...

gercekten renkli insanlar karadenizliler bizimde bir elektrikcimiz vardı karadenizli babası ziyarete gelmişti beni görünce çok şaşırdı oğluna diyorki zaten konuşmalardan zor anlıyordum karidan patronmu olur da gitsun uşaklarının yemeğini yapsın da..sevgi ve dostlukla..

Add to Google Reader or Homepage  Subscribe in a reader Powered by FeedBurner EkleBunu Sosyal paylaşım Butonu Subscribe with Bloglines Blog Directory Crude Humor Blogs - BlogCatalog Blog Directory Subscribe in NewsGator Online Add to The Free Dictionary

EL SANAT OUR BEAUTIFUL HOUSE&GARDEN

Information

Fıkra Sevenlere.. - Blogged Blog Directory - OnToplist.com

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails