20 Aralık 2009

Meslek...

Kadın; işadamı kocasının, ülkedeki ekonomik krizin nabzını yoklamak amaçlı gezisini fırsat bilir ve eski manitalarından birini yatağına alır.. Olacak ya!! Koca, beklenen süreden önce iş gezisi bittiği için soluğu evde almıştır. Öyle ki, kadın arkadaşını anca sokabilir yatak odasındaki gardıroba. Kendi de hemen, darmadağınık olan yatağın içine uzanır. Kocası yatak odasına girdiğinde:
- Ah canım! Sakın yakma lambayı!! Başım öyle çok ağrıyor ki, başımı yorganın altına soktum; tahammülüm yok ışığa da, aydınlığa da...
Koca:
- Ah!! Ah canımın içi!! Şimdi geçiririm ben senin baş ağrını. Demesiyle karanlıkta soyunur, dökünür. Tam yatağa girerken, gardıroptakini evden nasıl çıkaracağını düşünen kadın, başlar sızlanmaya:
- Ah başım... Çatlıyor başım... Yok, hayır, dayanamayacağım; korkunç ağrıyor başım. Kocacığım ne olur, hiç değilse, açık bir eczaneden aspirin alır mısın?
Karanlıkta soyunup dökünmüş koca;
- Gayet tabii karıcığım, gayet tabii…
Elektriği yakmadan karanlıkta el yordamıyla giyinen koca apartmandan dışarı çıkar, karşıdaki tanıdık eczanenin nöbetçi olduğunu görünce de çok sevinir. Hemen koşar eczaneye:
- Aspirin istiyorum,
Eczacı:
- Tamam, bir dakika..
Eczacı, raftaki aspirini almaya uzanırken birden geri döner ve adama:
- Ne oldu size böyle? Üstünüzdeki itfaiyeci üniforması da ne? Yoksa mesleğini mi değiştirdin?                                         Çetin ALTAN'dan..

5 yorum:

hasretsenfonileri, dedi ki...

kadın yanıyor demek ki..ateşli!!.

Fıkra Sevenlere dedi ki...

İtfaiyecilerin görevi, yangını söndürmektir:))))

sihirliyazilar dedi ki...

Burda karikatürden bahsetmek istiyorum, Ahmet Bey. En üstteki karikatür rahatlıkla okunabiliyor ama burdakinin yazıları çok küçük. Sayfadaki diğer karikatürlerin de hepsi çok iyi. Sadece burdaki karikatürü biraz daha büyütmenin bir yolu varsa, iyi olurdu diye düşündüm. Sonuçta görebildim ne yazdığını ama iyice monitörün içine girmem gerekti:)) Öte yandan, resimler büyüdüğü zaman sayfa geç açılır, biliyorum. Bu tür sorunları ben de yaşıyorum çünkü... Sevgilerimle.

Fıkra Sevenlere dedi ki...

Beyhan Hanım, okuyamadığınız resimlerin üzerine tıklarsanız,başka bir sayfada asıl boyutlarına gelir. Blogspotta eklediğiniz resimler picasa resim albümünde depolanıyor. Ben teşekkür ederim..

En komik fıkralar dedi ki...

çok komik

Add to Google Reader or Homepage  Subscribe in a reader Powered by FeedBurner EkleBunu Sosyal paylaşım Butonu Subscribe with Bloglines Blog Directory Crude Humor Blogs - BlogCatalog Blog Directory Subscribe in NewsGator Online Add to The Free Dictionary

EL SANAT OUR BEAUTIFUL HOUSE&GARDEN

Information

Fıkra Sevenlere.. - Blogged Blog Directory - OnToplist.com

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails