19 Nisan 2009

20 Kuruş....

Londra'daki cami’ye yeni bir imam gönderilir. İmam işe giderken hep aynı otobüse biner dolayısıyla aynı şoföre rastlar. Bir Gün, bilet alırken şoför yanlışlıkla 20 kuruş fazla verir. İmam yanlışlığı oturunca anlar, kendi kendine düşünür:
- Acaba 20 kuruşu geri versem mi şoföre?. Ama içinden bir ses; çok gülünç ama bu para, şoförün de umurunda değildir. Zaten şirket çok para kazanıyordur...Bu 20 kuruşla bir şey yapılmaz ki…Bu parayı Allahtan gelen bir hediye olarak saklayabilirim..
İneceği durağa gelince, imam kalkar ve fikrini değiştirip, şoförün yanına gider:
- Paranın üstünü fazla verdiniz!!
Şoför gülümser:
- Siz bu cami’nin yeni imamısınız değil mi? Aslında uzun zamandır sizi caminizde ziyaret etmek istiyordum, İslam’ı öğrenmek adına bilerek size fazla para verdim, nasıl tepki vereceğinizi görmek istedim!!.
İnerken imamın dizlerinin bağı çözülür, yere yığılacakmış gibi bir direğe tutunur ve kendine gelmeye çalışır. Gözlerinden yaşlar dökülerek gökyüzüne bakar:
- Allah’ım az daha İslamı 20 kuruşa satıyordum!.


1 yorum:

ashure dedi ki...

:)))))))))) guzel bir fikra.

Add to Google Reader or Homepage  Subscribe in a reader Powered by FeedBurner EkleBunu Sosyal paylaşım Butonu Subscribe with Bloglines Blog Directory Crude Humor Blogs - BlogCatalog Blog Directory Subscribe in NewsGator Online Add to The Free Dictionary

EL SANAT OUR BEAUTIFUL HOUSE&GARDEN

Information

Fıkra Sevenlere.. - Blogged Blog Directory - OnToplist.com

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails