25 Mart 2009

Bloglar Kapatılamaz!!

Kişisel ifadelerin yaşam bulduğu yerde toplumlar çeşitlenir, zenginleşir. Bu kez; Bloggum uzantılı bloglar, tüm çalışmalar, uğraş, toptan yasaklı.. Bu yasal uygulamalarda tüm uzantı yerine, suçlu bulunan hangi sayfaysa o yasaklanmalıdır. Kurunun yanında yaşında yanması bu değil midir? Yasal sınırları zorlayan sayfaların kapatılması bu kadar zor mu? Toptan sıra dayağı hala bir yöntem mi? Ülkem adına bu tür uygulamaları görmekkten ötürü üzüntü duyuyorum.. Ülkeme, ülkem insanlarına hiç yakıştıramıyorum. Yakışan, yetkililerimizin bu tür uygulamalarda haklıyla haksızı ayırt edebilmesidir.
Yazılarını zevkle izlediğim, kişisel ifadenin verdiği güçle tanıma fırsatını bulduğum pırıl pırıl, umut veren genç arkadaşlarımızdan Okan Yüksel’in bu seslenişine kulağımızı kapamak, görmezden gelmek mümkün mü?
“Öncesinde Wordpress, sonrasında Blogspot ve şimdi de Bloggum! Türkiye sansüre devam ediyor. Dün, ilk defa kendi blogumda “Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.” ibaresini gördüm ve işte o zaman anladım daha öncesinde arkadaşlarımın canının ne kadar acıdığını. Canım gerçekten acıyor, bu haksızlık insanın canını gerçekten acıtıyor!
21. yüzyıldayız, muasır medeniyet seviyesi temel hedefimiz, demokratikleşiyoruz, özgürleşiyoruz diyoruz ama hepsi lafta kalıyor. Bugün Türkiye sansüre devam ediyor! Bugün Türkiye’de basın özgürlüğü yok! Bugün Türkiye’de söz söyleme hakkımız yok! Bugün Türkiye’de binlerce blog yok, biz yokuz! Ama sizler varsınız dostlar, Wordpress var, Blogspot var, Blogcu var.. Bizim yokluğumuzda lütfen varlığınızı gösterin ve Bloggum sansürünü yazın! Türkiye’nin artık daha özgür olması gerektiğini yazın. Basının engellenemeyeceğini, sesinin kısılamayacağını yazın. Muasır medeniyet seviyesine giden yolun sansürden geçmediğini yazın! Sansürün bir suç olduğunu yazın! Biz yazamıyoruz, lütfen sizler yazın. Saygılar, sevgiler..”
Umarım en kısa sürede yüce Türk Adaleti yapılan bu tür uygulamaların farkına varır ve bize yakışan en doğru kararı verir..

5 yorum:

içimden geldiği gibi ~~~ dedi ki...

allah allah bu ne yaa??

Adsız dedi ki...

!!??!!...

hülyakonar dedi ki...

şimdi sizden duydum,teşekkürler bilgi paylaşımı için...

bu nasıl bir zihniyettir ,nasıl bir mantıktır ve erişimi engellemek bu kadar nasıl kolay olabilir anlamak çok zor...

mgurdal dedi ki...

Adalet sağlayıcılar, ellerindeki mevcut yasalardan hareketle bu kararları verebilmekteler.
Burada asıl hesap sorulması gerekenlerin, yasalarda çağa uygun gerekli düzenlemeleri yapmayanlar olduğuna inanıyorum.
Bloggum'un da, blogspot gibi bir an evvel açılması dileğiyle...

şirinem dedi ki...

çok züzücü inşallah herşey yoluna girer

Add to Google Reader or Homepage  Subscribe in a reader Powered by FeedBurner EkleBunu Sosyal paylaşım Butonu Subscribe with Bloglines Blog Directory Crude Humor Blogs - BlogCatalog Blog Directory Subscribe in NewsGator Online Add to The Free Dictionary

EL SANAT OUR BEAUTIFUL HOUSE&GARDEN

Information

Fıkra Sevenlere.. - Blogged Blog Directory - OnToplist.com

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails