7 Şubat 2009

İlginç İtiraflar - 3


Ne münasebet (Kadın-21,İstanbul )
Ablam evlenmeden önce saatlerce odamıza kapanır, sigara ve kahve ikilisi elimizde sırlarımızı dökerdik. Böyle anlardan birinde, kısık sesle "Müzik açalım mı? Babam yan odada, bizi dinliyor olabilir." dedim. Yan odadan gelen ve hala hatırladığımızda bizi kahkahalara boğan ses: "Ne dinleyecem sizi beee!"
İnek!! (Erkek–28, Bursa)
Öğrencilik dönemimde; köyde rahat ders çalışmak için ineğimizi gütmeye ben götürürdüm. Yine böyle bir günün sonunda, elimde kitap arkamda beni izleyen ineğimle ilerlerken, ipin gerildiğini, ineğin gelmemek için direndiğini gördüm. Bir süre inatlaştık sonra önüme dönünce direnmesine hak verdim.. Çünkü artık eve gelmiştik. O ahıra gitmek istiyor, ben ise evimize geldiğimizi bilmiyordum.. Bu durumda çok ders çalışana inek demek , ineklere hakaret olmuyor mu?..

Yanlış telefon (Erkek-26, İstanbul )
İşe giderken cep telefonumu evde unutmuşum, ama televizyon kumandasını almayı ihmal etmemişim.
Çöp!! (Erkek-36, Aydın)
Hay Allah!! Geçen günde mutfaktan aldığım çöp poşetini bırakıyorum diye ağzımdaki sigarayı bırakıp, elimde poşetle eve döndüm.Dış kapıyı örterken kapıyı araladım ve beni birisi gördü mü diye sağıma soluma ve karşı komşularıma baktım. Sonra çöpü döktüm ama sigaramı geri almadım.
Çocuklar kimden? (Kadın-21, Bursa )
Annemle babam tartışıyor. Tartışma esnasında annemin kafası o kadar çok karışıyor ki, kendisini aldatmakla suçladığı babama "O çocuklar benden mi??" diyor! Zaten tartışma o anda bitiyor, gülmekten tabii.
Doğalgaz (Kadın-26, İzmir )
Doğalgaz bağlantısı için bahçemizi kazan sevgili amele kardeşler, kendi evimizin önünde bana laf atarsanız babam da size "O boruları g.tünüze döşerim, gazın en doğalıyla ısınırız!" der tabii ki.
Nur topu (Kadın-25, İzmir)
İşyerinde küpe takan erkek arkadaşımıza babasından yorum: "Bir zamanlar nur topu gibi oğlum vardı; nuru gitti, topu kaldı!"
Toplamda (Kadın-24, Antalya)
Geçen gece nöbetteyken acile 3 yaşında, para yutmuş bir hasta geliyor. Babasına ne kadar yuttuğunu soruyoruz; "1 YTL" diyor. Yapılan tetkikler sonucunda bir adet 50 Kuruş ve iki adet 25 Kuruş tespit ediyoruz. Baba bir şekilde haklı olduğu için sadece aramızda gülüşerek konuyu kapatıyoruz.
Helallik (Erkek-35, Eskişehir )
Tatile giden, hayat dolu yaşlı teyzemiz güya helalleşiyor. "Hadi çocuğum, hakkınızı helal edin, hayat bu; siz ölürsünüz ben göremem yada siz kör olursunuz beni göremezsiniz..."
Köpük köpük (Erkek-28, ABD )
8 yaşımdaki yeğenim "Dayı nasıl oluyor da renkli sabundan beyaz köpük çıkıyor?" diye sordu. "Dur bir düşüneyim," dedim, hala düşünüyorum...
Araba sevdası (Erkek-20, İstanbul )
Annem; arabasını, torpidosu için dantel örecek kadar çok seviyor. Geçenlerde arabayı çarpmış ve farı kırılmış. Babamın anlattığına göre trafik polisinin önünde "Yavrumun gözü çıktııııı!" diye ağladığı için polisler heyecanlanıp ambulans çağırmışlar.
Hevesli (Erkek-40, İstanbul)
Kardeşime araba kullanmayı öğretiyorum. Çok hevesli... Bana; "Abi çok kolay yaa, aynı bilgisayar oyunu gibi!" diyor. Cevabım; "Hııı... Ama tek canın var..."
Potansiyel müşteri (Erkek-36, İstanbul)
Kırmızı ışıkta durduğum anda yanımdan iki motosikletli ışık hızında ve tek tekerlek üzerinde geçti.. Ben ağzım açık olayı izlerken yanıma yanaşan 112 ambulansından doktor camı açtı ve bana: ''Gördün mü bizim müşterileri... Hey maşallah!'' dedi.
Komşuluk ilişkilerimiz (Kadın-22, Adana )
Duvarlar kağıt gibi ve yan evde olan biten aynen duyuluyor. Duştayım, yan taraf kendinden geçmiş sarsılıyor! Nefes sesleri, iniltiler vs. dayanamayıp bağırıyorum "Hoopp aile var aileee..." Cevap gecikmiyor. "Ailecek mi giriyorsunuz banyoya?"
Un merakı (Kadın-26, Sinop)
Komşumuzun kızı ilk fırıncıya kaçtı. Geri geldi, 5 ay sonra un fabrikasının sahibine kaçtı. Bunlara annesinin yorumu; "Ben bu gızı una doyaramadım!"
Sütün faydaları (Kadın-39, Adana )
Sabah erken okula gidecek oğlumu uyandırmadan önce, kalkar kalkmaz içsin diye hazırladığım sütün bardak ebadını o kadar abartmışım ki, henüz uyanmaya çalışan, tek gözü açık oğlumdan gelen cümle: "ineğin kendisini getirseydin bari."
Kaldırma kuvveti (Kadın-29, İzmir)
Kızdırmak için anneme "Göğüslerin sarkmış" diyen babama annemin cevabı gecikmedi: "Benim sarkan göğüslerimi kaldırmak için özel sutyenler var ama senin sarkıp da kaldıramadığın yerin için henüz bir don icat edilmedi!" Kusura bakma babacığım ama hak ettin.
Arabam çalındı (Erkek-29, Ankara)
2 gece önce arabasını otoparkta unutup eve dolmuşla dönen ve sabah "Arabam çalındı!" diye ortalığı kasıp kavuran o salak, benim.
Kayıp aranıyor (Erkek-26, Antalya )
Çok sevdiğimiz dedemi kalp krizi sonucu kaybettik. Sevilen bir esnaf olması sebebiyle cenazeside oldukça kalabalıkdı. Biz taziyeleri kabul ederken uzun süredir görmediğim bir arkadaşım beni gördü ve geldi. "Bu kalabalık da ne böyle?" diye sorunca gayet normal bir şekilde "Dedemi kaybettik." dedim. Yanıtı, beni o an bile krize sokmaya yetti:
- Bu kadar insan hala bulamadınız mı?'
Giyim kuşam (Kadın-24, İstanbul )
Lacivert ceketi, gri pantolonu, kahverengi ayakkabısı ve siyah kemerini bir arada giyen babama annemin yorumu: "Toplama bilgisayar gibi olmuşsun!"
Teravih namazı (Erkek-27, Kocaeli )
Teravih namazına gidilir. Kadınlar caminin 2. katında kılmaktadırlar. Tam kaptırmışken atmosfere, bir ara secdeye gidildiğinde sessizliği 2. kattan bir çocuk sesi bozar. "Anneeee, aşağıda kocaman kocaman bir sürü g.t var!" Sessizlik, kafalar cümleyi çözümleyinceye kadardır. En sonunda imam dahil herkes kopar. Ne namaz kalır, ne abdest...
Cadaloz kaynana (Kadın-25, Yalova)
Bi arkadaşımın düğünündeyiz. Nikâh kıyılıyor, imzalar atılıyor, gelin ve damadı tebrik etmek için ayağa kalkıldığında elektrikler kesiliyor. Biz hep beraber "Aaaa!" diye tepki gösterirken, arkadaşımın annesi oldukça yüksek sesle düşüncesini dile getiriyor. "Oğlumun daha ilk dakikadan hayatı karardı."
Direksiyon eğitimi (Erkek-35, İzmir)
Sene 1993. Sevgilime (Şu an karım olur kendileri) araba kullanmayı öğretiyorum. İzmir'in o zamanki halini bilenler bilir. Üçkuyular-Narlıdere yolu şimdiki gibi değil. Sakin... Stres olmasın, panik yapmasın diye çok karışmamaya çalışıyorum. Ayrıca çok sakin bir ses tonuyla konuşuyorum. Direğe 3 santim farkla geçiyor benim güzel sevgilim. "Direğe çok yakın geçtin, Karşına dikkat hayatım.." diyorum. Yanıt "Hangi Karşı?"


3 yorum:

laguer90 dedi ki...

Merhabalar,
komşum beni iyi tanımış! derim. Çok dışarı çıkmayınca Fotoğref çekeecek ortam bulunmuyor! evde,bahçede ne bulursam çekiyorum ama kısa yolculukta çektiğim fotoğraflar gençliğe götürdü beni. Müzük sitesi harika! Teşekkürler...

Adsız dedi ki...

Hocam bu formatta teksin.Sayende gülmeyi unutmuyoruz.

Adsız dedi ki...

seçmeler çok başarılı, gözümden yaş geldi :)

elinize, emeğinize sağlık...

Add to Google Reader or Homepage  Subscribe in a reader Powered by FeedBurner EkleBunu Sosyal paylaşım Butonu Subscribe with Bloglines Blog Directory Crude Humor Blogs - BlogCatalog Blog Directory Subscribe in NewsGator Online Add to The Free Dictionary

EL SANAT OUR BEAUTIFUL HOUSE&GARDEN

Information

Fıkra Sevenlere.. - Blogged Blog Directory - OnToplist.com

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails