3 Kasım 2008

Goril..

Kasabaya gelen sirkteki büyük çadırın dışına da, sirk hayvanlarından oluşan mini bir hayvanat bahçesi kurulur. Adam kafeslerin önünde dolaşırken bir gorilin kendisini dikkatle izlediğini fark eder. Muhabbeti ilerletmek için doğru gorilin önüne gelir. Ne yaptıysa goril de aynısını yapmaktadır, çok keyif alır. Zıplar, o da zıplar, karnına vurur, oda karnına vurur, kafasını kaşır, o da kaşır. Bu arada aniden çıkan rüzgârın yerden kaldırdığı toz adamın gözüne kaçar. Tozu çıkarmak için işaret parmağı ile gözünü ovalamaya başlayınca, goril birden çıldırır. Kafese de çok yakın durduğundan gorilden üç pençeyi yer. Feleği şaşan adam; gözünü kurtardığına şükrederken, sirk müdürüne olanları anlatır. Sirk müdürü:
— Kusura bakmayın!. Bir yanlış anlama var. O dünyanın en iyi gorilidir. Ama siz onu kızdırmışsınız.
— Nasıl yani?
— Goril dilinde işaret parmağını gözün üzerine koymak, biz erkeklerin başparmağı iki parmak arasına sokmakla eş anlamlıdır.
Açıklamayı kabul eder etmesine ama bir gorilden yediği dayağı da bir türlü içine sindiremez. Gece, intikamını nasıl alacağını kurdukça kurar.
Ertesi sabah marketten; iki kâğıt şapka, iki düdük, bir uzun sosis, iki de kasap bıçağı alır, gorilin kafesinin önüne gelir. Bıçak, şapka ve düdüklerden birer tanesini kafesin içine atar.
Şapkayı giyer, o da giyer, düdüğü çalar, o da çalar. Bıçağı eline alır, goril de alır. Bıçağı kafasının üzerine kaldırır, goril de kaldırır. Diğer eliyle fermuarını açar içine sakladığı sosisi dışarı çıkarır ve bıçağı sosisin tam ortasına indirip ikiye böler.

Goril uzun tüylerinin arasından, bir yukarı kaldırdığı bıçağa, birde aşağıdaki bacaklarının arasındaki eline bakar.. Sonra da o elinin işaret parmağını gözüne götürür, başlar ovalamaya..

1 yorum:

Şükrü Yılmaz dedi ki...

Gunaydin Kardesim Dost deniz kenarındaki taslara benzer.Once tek tek toplarsin sonra birer birer denize atarsin ancak bazilarina kiyamazsin.Iste sen o kiyamadiklarimdansin
Hayirli Gunler Ailenizle ve Sevdiklerinizle Birlikte Neseli Saglikli ve Bereketli Yeni Bir Gun Gecirmenizi Dilerim.Sevgiyle Saygiyle vede Saglikla Mutlu Esen Kalin Allaha Emanet OLun.Saygilarimla

Mesajkutusu CBOX mesaj bıraktım ve kendiliğin ATATÜRK portesi eklendi cok guzel olmuş ellerinize ve yüreğinize sağlık teşekkür ederim.

TOMURCUK

Vazgecmededir askin guzelligi
Boy atarken alabildigine gur
Duzlerde irmaklar ornegi yurur
Yeserirken ak bademin cicegi

Guzelligi vazgecmededir askin
Dur kapisinda bu masal ulkenin
Suyun isigi kokusu yesilin
Birak bir deli tomurcukta kalsin

Askin guzelligi vazgecmededir
Bilmedigin sularin yaman dibi
Basinda ilk yazin agaclar gibi
Bir daha beter buyur guclenir

Alinti:S.Kudret Aksal
http://www.siirdemeti.com/siir_p.asp?siirno=1046


Sukru Yilmaz
Antakya-Hatay

http://www.sukruyilmaz.net
http://www.sukruyilmaz.net/blog

Add to Google Reader or Homepage  Subscribe in a reader Powered by FeedBurner EkleBunu Sosyal paylaşım Butonu Subscribe with Bloglines Blog Directory Crude Humor Blogs - BlogCatalog Blog Directory Subscribe in NewsGator Online Add to The Free Dictionary

EL SANAT OUR BEAUTIFUL HOUSE&GARDEN

Information

Fıkra Sevenlere.. - Blogged Blog Directory - OnToplist.com

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails