2 Eylül 2008

Anne & Baba Farkı


Anne dışarıda alış-verişteyken iki buçuk yaşındaki bebeğe babası göz kulak olmaktadır.
Aslında bu pek de zor bir şey değildi. Yavrucak halının üzerinde "çay seti" oyuncağıyla oynarken baba da koltuğunda gazetesini okuyor, ara sıra da bebeğinin kendisine -çay seti oyuncağının minik plastik fincanlarıyla- ikram ettiği suları çay niyetine içerek oyuna katılıyordu.
Derken anne eve gelir. Baba, anneye sus işareti yaparak, bebeği izlemesini ister. Bu çok şirin hareketi annenin de görmesini istemektedir.
Anne, bebeğin elinde çay fincanıyla salondan çıkıp, biraz sonra içi su dolu olarak babasına getirmesini ve babanın da onu çaymış gibi içmesini seyreder. Sonra da gayet sakin bir tavırla elindekileri mutfağa götürürken eşine seslenir:
— Uzanabildiği tek su kaynağının tuvalet olduğunu biliyorsun, değil mi?

Sonuç–1: Anneler yavrularını çok sever ve onlara ilişkin her şeyi bilir.
Sonuç–2: Babalar yavrularına ilişkin birçok şeyi bilmez ama onları çok sever: "Babalar en son duyar" boşuna söylenmemiştir. :)

1 yorum:

hülya dedi ki...

sonuçlar kesinlikle başarılı bir gözlemin sonucu...

ben babanın bu yorumdan sonraki yani annenin yaptığı yorumdan sonraki halini merak ettim:)

Add to Google Reader or Homepage  Subscribe in a reader Powered by FeedBurner EkleBunu Sosyal paylaşım Butonu Subscribe with Bloglines Blog Directory Crude Humor Blogs - BlogCatalog Blog Directory Subscribe in NewsGator Online Add to The Free Dictionary

EL SANAT OUR BEAUTIFUL HOUSE&GARDEN

Information

Fıkra Sevenlere.. - Blogged Blog Directory - OnToplist.com

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails