19 Mayıs 2008

Gözlük Takardın!!


Adam, korkunç kazada kulaklarının ikisini de kaybedince, yeni durumuna bir türlü alışamaz, çok hassas ve alıngan bir kişilik geliştirir. Bereket, kaza sonucu sigorta şirketinden aldığı rekor tazminat acısını epey hafifletmiştir. Böylece ne zamandır hayalini kurduğu işini gerçekleştirme şansını yakalar. Gelişmekte olan küçük bir bilgisayar şirketini satın alır. Ancak, hiç yöneticilik deneyimi olmadığını, kısa süre de anlar ve yanına bir yönetici almaya karar verir. İş için başvuruda bulunan üç adayı seçer ve her biriyle tek tek görüşür.
İlk aday gayet iyidir ve adam da onu sevmeye başladığı verdiği yanıtlardan anlaşılmaktadır. Derken, adaya beklenen soruyu sorar:
— Bende alışılmadık bir şey görüyor musun?
— Eğer onu kastediyorsanız, kulaklarınız yok!.
Adamın kompleksi azar, üzülmüştür, derhal adayı odadan kovar. İkinci aday, birinciden de iyidir. Konuşmanın devamında adam aynı soruyu ona da sorar. Aday;
— Evet. Kulaklarınız yok!
Adam üzgün ve kızgın, onu da dışarı atar. Derken sıra üçüncü adaya gelir. Bu tümünden iyidir. Bütün sorulara mükemmel yanıtlar verir. Adam, heyecanla sorar:
— Bende, alışılmadık bir durum görüyor musun?
— Evet, kontakt lens kullanıyorsunuz.
Adam iyice heyecanlanmıştır:
— Çok iyi! Bu, senin zeki biri olduğunu gösterir. Nasıl anladın?
— Çok basit. Kulakların olsaydı gözlük takardın!

1 yorum:

hülya'da buluşalım dedi ki...

süperdi:))))
tam satış adamıymış çocuk:)

Add to Google Reader or Homepage  Subscribe in a reader Powered by FeedBurner EkleBunu Sosyal paylaşım Butonu Subscribe with Bloglines Blog Directory Crude Humor Blogs - BlogCatalog Blog Directory Subscribe in NewsGator Online Add to The Free Dictionary

EL SANAT OUR BEAUTIFUL HOUSE&GARDEN

Information

Fıkra Sevenlere.. - Blogged Blog Directory - OnToplist.com

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails