15 Nisan 2008

Yapacak!!

Bir gün Moiz’e Maliyeden bir yazı gelir. Yazıda, “Şu şu seneye ait defterlerinizi, şu tarihte kontrol için getirmeniz rica olunur”.
Moiz başlar kara kara düşünmeye “acaba randevuya nasıl gitsem? İyi mi giyineyim yoksa kötümü?.” diye. Başlar herkese sormaya, bazısı der “iyi giyin,nüfuslu görünürsün” bazısı da “Olur mu Moiz!! Çok para kazanıyorsun zannederler, kötü giyin!”
Sonunda Moiz’in uykuları kaçar, Hahambaşına sormaya karar verir ve sabah erkenden Hahamın kapısına gider. Kapıda genç bir dul bayanda vardır, oda beklemektedir. Derken Haham gelir ve önce kadını kabul eder, o çıkınca da Moiz girer.Başlar anlatmaya ..Haham onu dinler ve düşüncelerini sonunda açıklar:
— Moiz yavrum! Senin işinde demin yanımdan çıkan bayanın işine benzior. Ona da akşam görücü gelecekmiş, oda soruor dar ve kısa etek mi giysem, yoksa uzun mu diye..
— Peki, siz ne dediniz ona?
— Kızım ne giyeceksen giy! Adam seni kafaya koymuş.Yapacak!!!Gel de gülme!..:))))))))))


Kadıköy Kaymakamı 'Vajina Monologları' isimli oyunun gösterimine izin vermemiş.
Kaymakam 'Oyunun ismini telaffuz etmeye
bile utanıyorum.' demiş.
Oyunun yönetmeni buna karşılık:
'Vajina tıbbi bir isim, utanacak bir şey yok, o asıl kaymakam sözcüğüyle uğraşsın' demiş...Birleşmiş milletler yardım kampanyası çağrı

Hiç yorum yok:

Add to Google Reader or Homepage  Subscribe in a reader Powered by FeedBurner EkleBunu Sosyal paylaşım Butonu Subscribe with Bloglines Blog Directory Crude Humor Blogs - BlogCatalog Blog Directory Subscribe in NewsGator Online Add to The Free Dictionary

EL SANAT OUR BEAUTIFUL HOUSE&GARDEN

Information

Fıkra Sevenlere.. - Blogged Blog Directory - OnToplist.com

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails