1 Şubat 2008

Dünya Malı..


Çok havali ve zengin bir avukat, yeni aldığı son model spor arabasını ofisinin önüne park eder. Ofisteki arkadaşlarına nasıl gösteriş yaparım diye arabasından inerken, yoldan hızla geçen bir kamyon sağ taraftaki kapıyı alıp götürür..Derhal cep telefonuna sarılır ve polisi arar.
Bir dakika içinde polis olay yerine gelir. Olayla ilgili daha tek bir soru sorulmasına fırsat bırakmadan avukat isterik bir şekilde haykırmaya başlar..
— Daha yeni almıştım! Arabamı mahvetti!! Kaportacı ne kadar ince iş görse de eskisi gibi olamaz!!. O kamyonu derhal bulun ve yaptığı hasarı ona ödettirin!!
Avukat kızgın ve öfkeli şikâyetini nihayet bitirdiğinde, polis bıkkın ve inanamaz bir şekilde başını sallar;
—Siz avukatların bu kadar materyalist olmalarını bir türlü anlayamıyorum... Sahip olduğunuz şeylere öyle bağlanıyorsunuz ki, gözünüz başka bir şeyi görmüyor...
— Nasıl böyle bir şeyi söylersiniz? diye hayretle sorar avukat.
Polis adama hem acıyarak hem de küçümseyerek bakar;
— Sol kolun dirseğinin altından kopmuş görmüyor musun? Kamyon sana çarptığı sırada olmuş olmalı ve sen bana kaportacıdan bahsediyorsun..
— Aman Tanrım! Rolexim de gitmiş!!

Hiç yorum yok:

Add to Google Reader or Homepage  Subscribe in a reader Powered by FeedBurner EkleBunu Sosyal paylaşım Butonu Subscribe with Bloglines Blog Directory Crude Humor Blogs - BlogCatalog Blog Directory Subscribe in NewsGator Online Add to The Free Dictionary

EL SANAT OUR BEAUTIFUL HOUSE&GARDEN

Information

Fıkra Sevenlere.. - Blogged Blog Directory - OnToplist.com

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails