17 Ekim 2007

Ya Habibi..


Zengin Arap kalp hastasıdır ve ameliyat olacaktır. Doktorları, ameliyat öncesi yedekte önlem olarak kan bulmasını istemişler. Nadir bulunan kanın; tüm arama ve taramalar sonunda Kudüs’te yaşayan bir Yahudi de olduğu belirlenmiş. Yahudi kan vermeye razı olmuş ve ameliyat da başarılı bir şekilde yapılmış.
Ameliyattan sonra zengin hasta, kendisine kan veren Yahudi ye şükranını, teşekkürlerini iletirken beraberin de son model bir otomobil ve bir milyon dolar da para yollamış.
Bir kaç ay sonra Arap’ın bir kez daha ameliyat olması gerekmiş.Yeniden Yahudi’yi kan vermesi için aradıklarında; memnuniyetle kanını verebileceğini söylemiş. Böylece ikinci ameliyatta başarılı bir şekilde sonuçlanmış. Zengin Arap bu kez Yahudi’ye, bir teşekkür notu ve bir kutu da “Şam Baklavası” yollamış.
Karşılığında daha kıymetli hediyeler ve para bekleyen Yahudi bu işe çok bozulmuş. Hemen telefona sarılmış;
— Neden bu kadar cimri davrandınız?
Arap kahkahalar atarken;
— Ya habibi, gözümün nuru..Artık damarlarımda senin kan dolaşıyor!

Hiç yorum yok:

Add to Google Reader or Homepage  Subscribe in a reader Powered by FeedBurner EkleBunu Sosyal paylaşım Butonu Subscribe with Bloglines Blog Directory Crude Humor Blogs - BlogCatalog Blog Directory Subscribe in NewsGator Online Add to The Free Dictionary

EL SANAT OUR BEAUTIFUL HOUSE&GARDEN

Information

Fıkra Sevenlere.. - Blogged Blog Directory - OnToplist.com

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails