1 Eylül 2007

Surpriiz!!

Bu; kuru fasulye'ye bayılan bir adamın hikâyesidir;
Yaşamında kuru fasulyeye aşırı düşkünlüğü onu her zaman utandırmıştır.Bir gün âşık olur. Evlilik kesinleştiğinde;"karım benim bu durumuma katlanamaz" diyerek fasulye yemekten vazgeçer.
Evlendikten bir kaç ay geçer, işten eve gelirken yolda arabası arızalanır.Evi arayıp geç gelebileceğini söyler, telefonu kapatır..Yolunun üzerindeki lokantanın yanından geçerken fasulye kokusu etrafını sarmıştır, nasıl olsa yolun uzun olduğunu ve fasulye yese bile etkisinin eve varıncaya kadar geçeceğini düşünür.İçeri girip üç büyük porsiyon kuru fasulyeyi götürür.
Tüm yol boyunca "pıt-put" ata ata eve gelir.Eşi onu kapıda karşılar ve heyecanla;
— Sevgilim, akşam yemeğine en güzel sürprizi hazırladım, der ve gözlerini bandajla bağlar.Gözleri bandajlı eşini mutfak masasının başına oturtur.Bandı açmaması için de söz alır..
Bu sırada gaz sancısı içindedir. Tam karısı gözündeki bandı çıkaracakken telefon çalar. Karısını telefona gitmesi onun için büyük bir fırsattır. Ağırlığını bir bacağına verir salar. Sadece gürültülü çıktığı ile kalmaz, bozuk yumurta gibi de kokar. Soluma zorluğu çektiğinden etrafındaki havayı dağıtmak için peçeteyi kullanır. Tam rahatladım derken ayağını kaldırıp "rriiiipppp"
diye salar. Bu kez gerçek bir sıkışmadır. Camlar zıngırdayıp, masadaki tabaklar yerinden oynamıştır. Tedirgindir, bir taraftan da karısının hala telefonla konuşup konuşmadığını izler.Söz verdiği için gözündeki bandı çıkarmaz.Neyse ki karısı konuşmaya devam etmektedir..
Adam on dakika boyunca hep böyle salıp, peçeteyle kokuyu uzaklaştırmıştır. Telefondaki "bye-bye" lardan konuşmanın bitmekte olduğunu anlayınca (yalnızlığının ve özgürlüğünün sonunu işaret eden) peçeteyi düzgün bir şekilde dürüp kucağına bırakır ve ellerini üzerine koyar.
Adam; eşi geri döndüğünde tam bir masumiyet tablosu çizmektedir.
Karısı;
— Hayatım konuşmam uzadı, özür dilerim! Gözündeki bandı açtın mı? Yoksa açtın mı?. ,

Kocası;
— Söz verdim, açar mıyım hiç!! diye karşılık verince.

Karısı;
—Sürpriz! diye haykırarak gözündeki bandajı kaldırır.
Adam; dehşetle, doğum gününü kutlamak için gelen ve masanın etrafına oturmuş olan, oniki kişiyi görür..

Hiç yorum yok:

Add to Google Reader or Homepage  Subscribe in a reader Powered by FeedBurner EkleBunu Sosyal paylaşım Butonu Subscribe with Bloglines Blog Directory Crude Humor Blogs - BlogCatalog Blog Directory Subscribe in NewsGator Online Add to The Free Dictionary

EL SANAT OUR BEAUTIFUL HOUSE&GARDEN

Information

Fıkra Sevenlere.. - Blogged Blog Directory - OnToplist.com

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails