14 Ağustos 2007

Tavşan ~ Köpek..

Köpeği ile yaşayan bir genç, İstanbul'da birbahçe kati daire kiralar.Dairenin önünde bir teras vardır.Yan dairede de ev sahibi yaşlı kadın ve oğlu oturmaktadır.
İki dairenin teraslarından birbirine geçilebilmektedir.Kiracı genç taşınırken ev sahibinin oğlu kiracıya söyle der:
"Köpeğinize ne olur dikkat edin, annemin tavşanına bir şey yapmasın.Annem yaşlı, o hayvana da çok bağlandı,bir şey olursa tavşana yaşayamaz.Tavşanın kafesi terasta duruyor,aman dikkat...". Kiracı da dikkat edeceğini söyler.Gel zaman git zaman, köpek ve tavşanın birbirileri ile hiçbir sorunu olmaz, beyaz tavşan da iyice büyür. Tavşan bazen kafesinde duruyor, bazende terasta dolaşıyordur.
Bir gece köpek ağzında bir şey ile sahibinin yanına gelir. Sahibi bir de bakar ki köpeğin ağzındaki şey ev sahibinin beyaz tavşanı, ama ölü ve çamur içinde! Kiracı paniğe kapılır, ölü tavşanı alıp bir güzel yıkar, tüylerini saçkurutma makinesi ile kurutup kabartır ve usulca yan terasa süzülüp tavşanı kafesine bırakır.
O gece, suç üzerine kalacak korkusu ile köpeği alıp annesine gider.Bir hafta sonra döndüğünde ev sahibin oğlunu görür. Genç kederlidir.Kiracı tedirgin tedirgin ne olduğunu sorar.Ev sahibinin oğlu cevap verir:
"Siz yoktunuz tabi, bilmiyorsunuz... annem vefat etti...".
Kiracı suçlulukla yutkunarak sorar:
"Başınız sağ olsun, nasıl vefat etti anneniz?".
Ev sahibinin oğlu cevap verir:
"Tavşanı beslemeyi unutmuşuz, hayvancağız ölmüş.Annemle birlikte tavşanı bahçeye gömdük.Ertesi sabah annem tavşanı hortlamış, kafesinde görünce kalbi dayanmadı zavallının....."

Hiç yorum yok:

Add to Google Reader or Homepage  Subscribe in a reader Powered by FeedBurner EkleBunu Sosyal paylaşım Butonu Subscribe with Bloglines Blog Directory Crude Humor Blogs - BlogCatalog Blog Directory Subscribe in NewsGator Online Add to The Free Dictionary

EL SANAT OUR BEAUTIFUL HOUSE&GARDEN

Information

Fıkra Sevenlere.. - Blogged Blog Directory - OnToplist.com

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails