10 Ağustos 2007

Politika bu..

Çocuk babasina sorar:
"Baba politika nedir?"
Baba söyle der:
"Bak oglum, ben eve para getiriyorum, öyleyse ben kapitalistim. annen parayi yönetir, öyleyse o hükümettir. deden paranin doğru idare edilip edilmedigine dikkat eder, öyleyse o da sendikadir. hizmetçi kiz ise işçi sınıfıdır. Bizlerin ise tek hedefi vardır, senin rahatlığın. Dolayısıyla sen de halksin ve altinda bezi ile yatan küçük kardeşin ise gelecektir. Söyle bakalim anlayabildin mi?"
Çocuk düsünür ve o gece babasinin anlattiklarini düsünecegini söyler. Gece yarısı çocuk uyanır. Çünkü kücük kardeşi altini pisletmistir ve aglamaktadir. Ne yapacagini bilemeyen çocuk anne ve babasinin yatak odasına gider. Annesi yalnız ve derin bir sekilde uyumaktadir, öyle ki onu uyandıramaz. Hizmetçi kızın odasina gider. Bakar ki babasi hizmetçi kizla yatmaktadir. Dedesi de pencereden gizlice onlari izlemektedir. Hepsi öyle mesguldürler ki çocugun orada olduğunu farketmezler bile. Çocuk hiçbir sey yapamadan yatağına geri döner.
Ertesi sabah baba çocuğa kendince politikanin ne oldugunu anlatmasını ister.
"Evet" der çocuk,
"kapitalizm" isçi sinifini kötüye kullaniyor...
sendika bunu seyrediyor...
bu arada hükümet uyuyor...
halk ise dikkate alınmıyor...
ve gelecek pislik içinde yatıyor!
işte politika budur...

Hiç yorum yok:

Add to Google Reader or Homepage  Subscribe in a reader Powered by FeedBurner EkleBunu Sosyal paylaşım Butonu Subscribe with Bloglines Blog Directory Crude Humor Blogs - BlogCatalog Blog Directory Subscribe in NewsGator Online Add to The Free Dictionary

EL SANAT OUR BEAUTIFUL HOUSE&GARDEN

Information

Fıkra Sevenlere.. - Blogged Blog Directory - OnToplist.com

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails