13 Ağustos 2007

Nikah..

Kilisede düğünün başlamasına çok az zaman var. Damat rahibin yanına
yaklaşıp fısıldar:
- "Bakın. Size vereceğim 100$ karşılığında evlilik yeminimizde birtakım değişiklikler
yapmanızı istiyorum.. Hani şu bana soracağınız 'Sonsuza dek seveceğinize, koruyacağınıza,
sadık kalacağınıza yemin ediyor musunuz?' kısmı var ya, onu metinden çıkarmanızı istiyorum." Rahip gülümseyerek başını sallar ve damat rahibin avucuna 100 $ sıkıştırıp içeri döner.
Ve düğün başlar, herkes yerini alır, gelin ve damat rahibin önünde buluşur ve yeminler okunmaya başlanır.Sıra damadın yeminine gelince damadın gözleri hain hain parlar ve rahip damada sorar:
- "....... eşinizin daima bir adım gerisinden yürüyeceğinize, her emrini ve dileğini yerine getireceğinize, her sabah kahvaltısını hazırlayıp ayağına kadar götüreceğinize, ve ikiniz de yaşadığınız sürece başka kadınlara yan gözle bile bakmayacağınıza yemin ediyor musunuz...?" Tabi damadın bu beklenmedik iş karşısında gözleri fal taşı gibi açılır. Sağa sola bakar, bir yutkunur.. ve kısık bir sesle:
- "E..eee.. evet efendim"
Ama tören sona erdikten sonra damat hışımla rahibin karşısına dikilir:
- "Bir anlaşma yaptığımızı sanıyordum!!!!"
Rahip gülümseyerek cevaplar:
- "Eşiniz daha iyi para verdi.."

Hiç yorum yok:

Add to Google Reader or Homepage  Subscribe in a reader Powered by FeedBurner EkleBunu Sosyal paylaşım Butonu Subscribe with Bloglines Blog Directory Crude Humor Blogs - BlogCatalog Blog Directory Subscribe in NewsGator Online Add to The Free Dictionary

EL SANAT OUR BEAUTIFUL HOUSE&GARDEN

Information

Fıkra Sevenlere.. - Blogged Blog Directory - OnToplist.com

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails