13 Ağustos 2007

Misafirler..

Şunları biraraya toplayayım. Bir güzel muhabbet edelim" diye düşündüm. Mutfak işinden de anlarım.. Donattım sofrayı.. Bayağı uğraştım.. Hepsinin, ayrı ayrı ne yemekten, ne içmekten hoşlandığını iyi bilirim.. Bayağı da para gitti. Birinin yediğini öbürüyemez.. Ötekinin içtiğini beriki içmez.. Dört kişilik sofra kurdum. Mumları da yaktım.. Bak hepsi, Erick Satie severdi.. Hatırladım.. Müziği de ayarladım.. Geldiler..
Yirmi yaşımı, otuzbeş yaşımın karşısına oturttum. Kırk yaşımın karşısına da, ben geçtim.. Yirmi yaşım, otuzbeş yaşımı tutucu buldu.. Kırk yaşım ikisinin de salak olduğunu söyledi.. Yatıştırayım dedim.. "Sen karışma moruk" dediler.. Büyük hır çıktı. Komşular alttan üstten duvarlara vurdular.. Yirmi yaşım kırk yaşıma bardak attı.. Evin de içine ettiler.. Bende kabahat. Ne çağırıyorsun tanımadığın adamları evine..
Ali Poyrazoğlu

Hiç yorum yok:

Add to Google Reader or Homepage  Subscribe in a reader Powered by FeedBurner EkleBunu Sosyal paylaşım Butonu Subscribe with Bloglines Blog Directory Crude Humor Blogs - BlogCatalog Blog Directory Subscribe in NewsGator Online Add to The Free Dictionary

EL SANAT OUR BEAUTIFUL HOUSE&GARDEN

Information

Fıkra Sevenlere.. - Blogged Blog Directory - OnToplist.com

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails