13 Ağustos 2007

Ülke Başı Kapama.....(yemek tarifi)

Malzemeler:
1 adet az gelişmiş ülke,
Bir tepeleme yağ,
Bol miktarda yabancı sermaye,
Envai çeşit televizyon dizisi,Bol miktarda provokasyon, Birkaç skandal,
1 tutam asparagas haber,
1 baraj su,
1 adet yabancı dil,
1 yığın hamburger,
1 kasa kola,
Aldığı kadar dış borç,
1 adet Bush.

Hazırlanışı:*
Tam olmamışlarından bir adet ülke alınır ve çok önceden 1 adet Bush'ta bekletilmiş bir tepeleme yağla iyice yağlanır. Daha sonra bol miktarda şerbet hazırlanıp nabzına göre azar azar yedirilir. Şerbeti yiyince salınan ülkenin yer kabuğu kolayca kaldırılır ve yer altı kaynakları yavaş yavaş soyularak,ince ince dilimlenir.
Ardından kısık ateşe oturtulur ve yabancı sermaye ülke içine yavaş yavaş ilave edilip, milli piyasaya karıştırılır.
**Daha sonra süzgeçten geçirilerek, kalan iç sermaye ayıklanır. Süzülen iç sermaye bir kaba konularak içine aldığı kadar dış borç eklenir ve ateş arttırılır. Dış borcun tadı çok ağır olduğundan, ülkenin tadını bozup fark edilmesin diye, borçlanmış ülkenin içine, daha önceden ince ince çekilmiş televizyon dizileri,yabancı dil, kola ve hamburger azar azar katılarak çırpılır ve eklenmiş dış borç ülke içinde iyice bir kaynatılır.
Sonra ülke diri kalmasın diye bir baraj suya birkaç skandal ve asparagas haber katılarak çalkalanır ve koyulaşmaya başlamış ülkeye ilave edilerek, ülke gündemi iyice bir sulandırılır. Daha sonra yine süzgeçten süzülür ve ülke içindeki vatan aşkı,ana dil, iman ve türküler ayıklanır.
Son olarak bol miktarda provokasyon ilave edilip ateş biraz daha arttırılır. Artık tüm milli şuur ve sermayeden ayıklanmış ve yenmeye hazır hale gelmiş ülke, bir iki taşım daha kaynamaya bırakılarak kapağıkapatılır. Sonra ülke kazayla (!) ocakta unutulur ve tam taşmak
üzereyken yetişip bir güzel kurtarılır.Arzuya göre çifte kavrulmuş vatandaş başı ve kolayla

servis yapılır.
Afiyet Olsun....

Hiç yorum yok:

Add to Google Reader or Homepage  Subscribe in a reader Powered by FeedBurner EkleBunu Sosyal paylaşım Butonu Subscribe with Bloglines Blog Directory Crude Humor Blogs - BlogCatalog Blog Directory Subscribe in NewsGator Online Add to The Free Dictionary

EL SANAT OUR BEAUTIFUL HOUSE&GARDEN

Information

Fıkra Sevenlere.. - Blogged Blog Directory - OnToplist.com

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails