11 Ağustos 2007

Doktor İtirafları..

Cinsiyet: Erkek; Yaş: 31; Ülke: Almanya
Askerdeyken sağlık kontrolünden geçirilmiştik. İdrar tahlili için
hepimize plastik bardaklar verilmişti. Erlerden biri bunun üzerine
doktora: "Bunları neresine kadar dolduralım?" diye sormuştu.
Doktorun yanıtını aynen yazıyorum: "Bize biraz dudak payı bırak
da içerken üstümüze dökülmesin."


Cinsiyet: Erkek; Yaş: 46; İl: Adana

Bir arkadaşımın doktor babası anlatmıştı. Bir klinikte çalışıyormuş
ve hiç abartısız her gün yaşlı bir çift muayene olmak için geliyormuş.
Tabi kovmak olmaz, her gün muayene ediyor, ilaçları bittikçe yeni
reçeteler yazıyorlarmış. Bir gün yaşlı teyze yalnız gelmiş. Klinikteki
herkes şaşırmış. Merakla sormuşlar. Teyzenin cevabı:
"Amcanız bugün biraz hasta, o yüzden gelemedi .


Cinsiyet: Erkek; Yaş: 32; İl: Ankara

Muayeneye gelen hastalar beni potansiyel damat olarak mı görürler
bilinmez ancak kontrole daima süslenmiş, püslenmiş, bayram çocuğu kılıklı bir hanımla gelirler. Önceki gün yaşlı bir teyze kontrole torunuyla birlikte geldi. Torun yeni gelin gibi göz süzdü, bilindik tavırlar... Bu durumu diğerlerinden ayırıp beni dumur eden kısım şöyle gelişti:Torun masadan bir kâğıt aldı, üzerine adını ve telefonunu yazıp bana uzattı, "Acil bir şey olursa ararsınız" dedi! Nasıl yani? Acil bir şey olursa siz beni arayacaksınız! Benim sizi aramam için nasıl bir acili yet olabilir?


Doktor bir arkadaşım anlatmıştı; Bir adam on yaşlarındaki çocuğunu
nefes darlığı çektiği için muayeneye getirmiş. Tetkiklerden sonra nefes borusuna baskı yapan bir tümör tespit edilmiş. Heyet halinde çocuğun babasına durumu anlatmışlar. Adam sonuna kadar sakin sakin dinlemiş.Bizimkiler de meseleyi anlatabildikleri için sevinmişler. Adam birden, "Yani şimdi pekmezi kaynatıp içirsek açılmaz mı?" diye sormuş.


Cinsiyet: Erkek; Yaş: 29; İl: Ankara

O doktor gömleğiyle kendime güvenim o kadar artıyor ki, herkes bana bakıyor sanıyorum. Çıkardığım anda omzum düşüyor, güvenli bakışlarım sönüyor. Bir yasa çıksa da her yerde gömlekle gezsem.

Cinsiyet: Kadın; Yaş: 24; İl: Antalya Tıp öğrencisiyim.
Doktor olmak istemiyordum. Kıytırık bir bölüm seçip yata geze okumak istiyordum. İşin kötü tarafı, artık hastalara bakıyorum.Bugün üroloji bölümündeydim. Adamın tekinin yumurtalıklarını incelemem gerekiyordu. Adamın soyunmasıyla tuvalete gitmem bir oldu.O neydi öyle ya! İğrenç! Haliyle hocam beni eve gönderdi.Sanırım ben bu işi yapamayacağım.

Cinsiyet: Erkek; Yaş: 23; İl: İstanbul

Tıp fakültesinde öğrenciyim. Tıp öğrencileri olarak hastalara uygulanan tıbbi prosedürleri izliyoruz. Özellikle hastaya acı veren işlemlerde birçok arkadaşım hastanın çok acı çektiğini düşünüp kendilerini kötü hissederken ben sadece yapılan işleme odaklanıyor ve hastalar için zerre kadar üzüntü hissetmiyorum. Galiba berbat bir doktor olacağım.


Cinsiyet: Erkek; Yaş: 40; İl: İstanbul

Özel bir hastanede uzman doktor olarak çalışıyorum. Muhasebe elemanları beni cimri ve küçük hesaplar peşinde koşan biri olarak görmesinler diye küçük tutarlı vergi iade fişlerini yazmadım. İtibar önemli. Aslında her fişi yazmak isterdim. Boşa gittiler diye üzülüyorum.

Cinsiyet: Erkek; Yaş: 34; İl: İstanbul

Yoğun bir muayene gününde hastanın biri, "Doktor bey sanırım kuş gribi oldum" dedi. "Yanlış yere gelmişsiniz, dâhiliyeye gidin lütfen" dediğimde,"Yok yok doktor bey, ben doğru geldim, kuş gribi derken şey işte, benim kuş, minik kuş yani, şey, artık yapamıyorum da..." gibi şeyler söyledi. Pes yani!

Cinsiyet: Kadın; Yaş: 34; İl: İstanbul

Dört yıl SSK doktorluğunda duyduklarınızı başka hiçbir yerde duyamazsınız."Ne yedi?" sorusunun cevabı, "Her zamankindendir. "İlaçlar bitti mi?"dediğinizde, "Ağır gelir diye kestik" derler. Her gün "Allah belanızı versin"diye dua ederler. "Paranızı biz veriyoruz" diye küfür ederler. Kimse bilmez ki gecede 450 hasta bakılır. Yirmi dört saat hiç uyumaz o doktor.Cinsiyet: Kadın; Yaş: 30; İl: Samsun

Bir doktor gözüyle yurdumdan insan manzaraları. Tüm hastalar acildir, üç yıldır dizi ağrıyanlar dahil! Acil olmayanların mutlaka yetişmeleri gereken otobüs,evde kalmış bebek gibi mazeretleri vardır. Hemen hemen tümünün ayaktan girip kafadan çıkan, tıp fakültesinde bize anlatılmamış tarzda ağrıları vardır.Çoğu, "Bak beni eyi muayana et ha!" der. Genellikle siz reçeteyi kapatınca birden asıl rahatsızlıklarını hatırlarlar.

Cinsiyet: Erkek; Yaş: 40; İl: Ankara

Bir doktor olarak en çok zoruma giden şey başka bir doktora vizite ücreti ödemektir.En çok hoşuma giden şey başka bir doktorun bana vizite ücreti ödemesidir.En çok sinirlendiğim şey ise hastaların bir kez vizite ücreti ödedikten sonra onlarca kez ücretsiz kontrol muayenesi istemesidir.Cinsiyet: Erkek; Yaş: 28; İl: İzmir

Doktorum. Tüm gün çalıştıktan sonra eve geldiğimde iki veya üç hasta komşu ile karşılaşıyorum. Genelde bu durumu sakin karşılayıp yadırgamıyorum.Çünkü bizde "Bedava mezar bulsa yatar" psikolojisi var. Ortamda bi doktor varken mutlaka bi hastalık bulunur, bulunmasa da uydurulur ve check up'tan geçilir. Ama geçen gün gelen komşumuzun, karın ağrısını araştırmak üzere gaita (kaka) analizi yaptırması gerektiğini söylediğimde, "Ben senin tuvaletine yapayım, sen oradan alıp hastanede tahlil yaptırırsın" demesi üzerine artık sakin karşılamamam gerektiğini anladım. Ama bu kadar da olmaz ki!Cinsiyet: Kadın; Yaş: 28; İl: İstanbul Uzman doktor olduktan sonra iki ay kadar işsiz kaldım. Evde oturup birkaç özel işimi halledeyim derken başıma neler geldi biliyor musunuz? Kocamın beni aldattığını, babamın annemden başka 4 kadınla beraber olduğunu,kız kardeşimin bakire olmadığını, kocamın sigara içtiğini, arabamı gece çizenin kocamın kız kardeşi olduğunu öğrendim! Ev hanımı olunca gözlerim açıldı yani!

Hiç yorum yok:

Add to Google Reader or Homepage  Subscribe in a reader Powered by FeedBurner EkleBunu Sosyal paylaşım Butonu Subscribe with Bloglines Blog Directory Crude Humor Blogs - BlogCatalog Blog Directory Subscribe in NewsGator Online Add to The Free Dictionary

EL SANAT OUR BEAUTIFUL HOUSE&GARDEN

Information

Fıkra Sevenlere.. - Blogged Blog Directory - OnToplist.com

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails