11 Ağustos 2007

Beni Biliyormusunuz?

Üniversitenin büyük amfisinde 800 kişinin katıldığı bir sınav...
Süre, iki saat... Profesör son derece sert ve sürenin esnetilmesine olanak yok.
Yanıtları yetiştiremeyen kalıyor. Bu yüzden bütün öğrenciler harıl harıl kâğıt dolduruyorlar. Ama birisi ağırdan gidiyor. Biraz düşünüyor, biraz yazıyor. Hiç aceleci bir hâli yok.
Derken süre doluyor.
"Getirin kâğıtları çocuklar" diyor profesör ve herkes bitirebildiği kadarıyla kâğıdını getirip masanın üzerine koyuyor. Veren çıkıyor, veren çıkıyor, masanın üzerindeki kâğıtlar birikiyor. Sınıfta hiç öğrenci kalmıyor. Bir kişi hâriç. Bizim ağırdan giden öğrenci hiç istifini bozmadan yazmaya devâm ediyor.
Böylece biraz daha zaman geçtikten sonra, bizimki kalkıp kürsüye gidiyor ve kâğıdını bir sonraki ders için hazırlıklarını tamamlamakta olan profesöre uzatıyor. Profesör kızarak:
-Hayır! Çok geç kaldın. Artik senin kâğıdını alamam...
Bizimki ters ters bakıyor:
-Siz benim kim olduğumu biliyor musunuz?
-Yoo, aslında bilmiyorum. Ne olacak?
-İyi öyleyse, diyor ve yığılı duran arkadaşlarının sınav kâğıtlarının bir kısmını kaldırıyor ve araya kendi kâğıdını koyup, kâğıtları tekrar düzeltiyor.Sonra da:
-İyi günler hocam, deyip profesörün şaşkın bakışları arasında yürüyüp gidiyor.

Hiç yorum yok:

Add to Google Reader or Homepage  Subscribe in a reader Powered by FeedBurner EkleBunu Sosyal paylaşım Butonu Subscribe with Bloglines Blog Directory Crude Humor Blogs - BlogCatalog Blog Directory Subscribe in NewsGator Online Add to The Free Dictionary

EL SANAT OUR BEAUTIFUL HOUSE&GARDEN

Information

Fıkra Sevenlere.. - Blogged Blog Directory - OnToplist.com

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails